Skurcza w gminie Wilga
Cmentarz założony w roku 1918. Pierwotnie w kształcie zbliżonym do kwadratu. W zatartych już zbiorowych mogiłach spoczywa tu ok. 100 żołnierzy, w większości z armii niemieckiej. Polegli w czasie forsowania Wisły w 1915 roku.
Cmentarz na skraju wsi. Zadbany. Może dlatego, że to miejscowość letniskowa. Obok jest Garbatka Letnisko - czyli jeszcze bardziej wypoczynkowo. A to już skraj Puszczy Kozienickiej.
Maciejowice w powiecie garwolińskim. Miejsce raczej znane z czasów insurekcji kościuszkowskiej.
Na cmentarzu parafialnym znajduje się kwatera z pierwszej wojny światowej. Szacuje się, że w całym powiecie garwolińskim poległo w działaniach wojennych ok. 20 tysięcy żołnierzy. Po przeprowadzonej przez okupantów w latach 1915-1918 inwentaryzacji grobów pozostała informacja o 4648 żołnierzach pochowanych w różnych miejscach na terenie całego powiatu garwolińskiego. Być może liczba ta odnosi się do żołnierzy pochowanych w kwaterze wojennej na cmentarzu parafialnym w Maciejowicach.
Borzymówka w powiecie sochaczewskim. Jedno z miejsc pochówku żołnierzy walczących w latach 1914-1915 w okolicach Bolimowa.
Cmentarz znajduje się przy samej drodze łączącej Borzymówkę z Mizerką Nową. Jest całkowicie zarośnięty i obecnie jest schronieniem dla polnych zwierząt co wykorzystują myśliwi wchodząc na jego teren bądź wpuszczając tam psy. Zły stan cmentarza pogarsza się szczególnie od czasu śmierci mieszkającego w pobliżu rolnika, który wycinał rosnące na terenie cmentarza zarośla. Nie ma możliwości dojścia do pomnika znajdującego się podobno na drugim końcu cmentarza. Kapliczka na pniu ściętego drzewa jest jedynym znakiem szczególnym pozwalającym odnaleźć cmentarz. Teren otoczony rowem i wałem ziemnym. Stan z lipca 2009 roku.
Cmentarz powstał w 1915 roku. Zachowała się na nim resztki pomnika oraz jedna stela nagrobna. Otaczające teren cmentarza rów i wał ziemny są jeszcze widoczne. Ogólnie jednak cmentarz jest zaniedbany. Dostęp utrudniają porastające go drzewa i krzewy. Jedyna droga dojazdowa prowadzi przez opuszczone gospodarstwo rolne. Stan na lato 2009 roku.
Wieś Joachimów otrzymała dodatkową część nazwy, czyli "Mogiły" z powodu wielkiej ilości mogił pozostałych w jej okolicach w 1915 roku. Być może znajdujący się tu cmentarz powoli by niszczał w zapomnieniu gdyby nie szukano nowej lokalizacji dla żołnierzy niemieckich z czasów II wojny pochowanych na warszawskich Powązkach. Przenosiny odbyły się w 1990 roku. O tym, że cmentarz powstał w roku 1915 przypomina tylko jeden kamień leżący u stóp krzyża umieszczonego w centrum cmentarza.