Cmentarz greko-katolicki w Buśnie

O Buśnie coś niecoś napisałem w wątku poświęconym tamtejszemu kościołowi. Między innymi wspomniałem tam o cmentarzu prawosławnym... Chyba na wyrost. Wiedziałem, że były tam trzy cmentarze i jednego z nich nie widziałem. Sądziłem, że prawosławnego właśnie. Ponowna wizyta w Buśnie pozwoliła mi tylko stwierdzić, że to jeszcze jeden cmentarz katolicki. Być może był cmentarzem prawosławnym zanim nim się stał? Tego jeszcze nie wiem. Pomiędzy tymi cmentarzami znajduje się zagajnik. Na pierwszy rzut oka miejsce nie warte większego zainteresowania.


Pokaż Nekropolie na większej mapie
Na starych mapach jest to cmentarz i gotów byłem szukać w tym miejscu nagrobków. Jednak ich tu nie ma. Jest za to kamień przypominające o istnieniu cmentarza grekokatolików w tym miejscu.

Zajrzałem i w krzaki za pomnikowym kamieniem. Odnalazłem tylko roślinność i ziemię.Dalsze poszukiwania zakończyłem na stronie internetowej gminy Białopole gdzie zobaczyłem zdjęcie wykonane jeszcze gdy roślinność nie była tak wyrośnięta - tam też nie widać żadnych nagrobków. Pozostałem z pytaniem gdzie jest cmentarz prawosławny? Czy to ten sam na którym spoczywają unici?