Ostrów-Kolonia - cmentarz wojenny

Cmentarz odnowiony w 1991 roku. Prace tu przeprowadzone to oprócz postawienia pomnika, także podniesienie wału i pogłębienie rowu otaczających teren cmentarza. Zlokalizowany na skraju lasu, na szczycie wzgórza. Dotrzeć do niego można tylko drogami gruntowymi. Brak znaków wskazujących drogę. Zachowały się 3 oryginalne krzyże z inskrypcjami - jeden z nich już w stanie uniemożliwiającym odczytanie danych o pochowanym pod nim żołnierzu.


Pokaż Cmentarze I wojny światowej na większej mapie
Praktycznie poza informacjami umieszczonymi na pomniku jak i na krzyżach nie posiadam żadnych więcej. Gmina Wojsławice na swojej stronie internetowej o cmentarzu napisała tylko tyle:

Cytuję:
Ostrów-Kolonia
cmentarz wojenny z I wojny światowej - w granicach działki, nr rej. zabytków CH A/204,
Dojście od drogi do cmentarza ułatwiają ziemne stopnie.A tyle widać już z samego wejścia pozostawionego w ziemnym wale.Teren cmentarza z trzech stron otaczają pola uprawne. Z zewnątrz jest to tylko las.i widok na dalsze otoczenie cmentarzaCiekawostką niech będzie informacja, że nie jest to jedyny cmentarz z I wojny światowej w gminie Wojsławice ale tylko o nim na stronie internetowej gminy wspomniano. Drugi cmentarz, nazywany cmentarzem w Wojsławicach (choć jest od nich zabudowań tej osady bardzo oddalony) posiada identyczny pomnik z 1991 roku.