Cmentarz wojenny w Opoczce Małej

O cmentarzu z I wojny światowej w Opoczce Małej dowiedziałem się z umieszczonego na stronie internetowej gminy Annopol wykazu zabytków. Nie ma go na mapach WIG ani żadnych innych z pomocą których usiłowałem go zlokalizować. Być może zachowano o nim pamięć głównie dlatego, że na jego terenie pochowano też żołnierza Wojska Polskiego poległego we wrześniu 1939 r.? Faktem jest, że cmentarz istnieje i w roku 2007 został odnowiony przez gminę.


Pokaż Cmentarze I wojny światowej na większej mapie
Poszukując cmentarza wyszedłem z założenia, że najprędzej odnajdę go w lesie. I chociaż las nie jest z tych wielkości zagajnika faktycznie mi się to udało, choć trochę przypadkiem. Zainteresowało mnie dokąd dojdę szlakiem turystycznym przechodzącym w poprzek leśnej drogi którą się przez las przemieszczałem. Idąc na zachód dotarłem w sąsiedztwo cmentarza położonego przy samym skraju lasu. Niestety nie posiadam o nim żadnych informacji.

Mogiła żołnierza poległego we wrześniu 1939. Nie jest to jedyny żołnierz września spoczywający na tym cmentarzu ale tylko jego jednego dane są znane.