Cmentarz wojenny w lesie Krzywda koło Lipna

Marcin Dąbrowski podając lokalizację cmentarza napisał, że cmentarz znajduje się w gminie Wilkołaz. Najbliższe zabudowania (400m) należą do wsi Lipno w gminie Zakrzówek. Cmentarz i odległość do niego podawane są przez przydrożny znak miejsca pamięci narodowej (droga Zakrzówek-Wilkołaz). Cmentarz od strony pól oddziela płot, od lasu pozostałości rowu.


Pokaż Cmentarze I wojny światowej na większej mapie
Znajdowało się tu

M. Dąbrowski napisał:
8 mogił zbiorowych, 40 podwójnych i 324 pojedynczych. Na mogiłach stały drewniane krzyżeW okresie PRL cmentarz zaniedbany. Oczyszczony częściowo w latach dziewięćdziesiątych. Postawiono na jego terenie pomnik. Na nielicznych widocznych jeszcze mogiłach ktoś umieścił drewniane krzyże.


Na cmentarzu spoczywa

M. Dąbrowski napisał:
kilkuset żołnierze austro-węgierskich (m.in. z 48 pułku piechoty oraz 13 i 14 węgierskich pułków piechoty Honved) i rosyjskich, poległych w sierpniu-wrześniu 1914 oraz w lipcu 1915 r. (m.in. 18 lipca)
Cytaty i informacje o cmentarzu zaczerpnąłem z: Marcin Dąbrowski, Cmentarze wojenne z lat I wojny światowej w dawnym województwie lubelskim, Lublin 2004, s. 117-118.