Kościół może jest tu tylko pretekstem. Może... Powstał gdy Maciejowice należały do Potockich. Były to lata 1772-1780. I właściwie niewiele z tego okresu do dnia dzisiejszego pozostało.
Pokaż Świątynie na większej mapie
Sto lat po wybudowaniu budynek został przebudowany wg projektu Leonarda Marconiego. Może tylko powstała w 1821 roku dzwonnica zachowała wcześniejszy styl w jakim utrzymana była bryła świątyni.
Pośród rozsianych w sieci informacji o kościele można znaleźć i taką, że po przebudowie kościół zrobił się większy. Być może to było głównym motywem podjęcia tej przebudowy przez Zamoyskich.
Na placu kościelnym można znaleźć parę śladów przeszłości samej osady. Są to groby. Groby z wieku XX.
Przy dzwonnicy skromny grób żołnierzy poległych podczas wojny polsko-bolszewickiej. Ślad, że o Maciejowice walczono. Przez pewien czas były one zajęte przez wojska bolszewickie.
Skryty za budynkiem kościoła pozostaje powstały w 1908 rok wg projektu Ksawerego Makowskiego grobowiec rodziny Zamoyskich. Budowla wydaje się dość ciężka co ją odróżnia od budynku kościoła. Kontrastuje z bielą i czerwienią lekkiego neogotyku. Grobowiec wykonany jest z granitu.