Dwór w Jagodnem

Jagodne w powiecie ryckim nie było celem mojej podróży. Nawet nie miało być po drodze. Zgubiłem się chcąc sobie skrócić drogę. Pewnie przejechałbym nic nie wiedząc o dworze gdyby nie ciekawość. Zobaczyłem bowiem niszczejący budynek gospodarczy przy drodze...

Obrazek

Pokaż Pałace dwory zamki na większej mapie

... a na przeciwko niego pozostałość bramy wjazdowej.

Obrazek
Za bramą drogi gruntowe. Na wprost coś co wyglądało jak dawna alejka ale zarośnięta tak, że nie było widać gdzie się kończy. Pozostało mi objechać tą zieleń. A tam... aż mnie zatkało. Był to dla mnie idealny obraz dworku szlacheckiego. Dotąd tak go widzę, choć już coś na jego temat udało mi się w sieci znaleźć i wiem, że był wielokrotnie przebudowywany. Tylko jedno zdjęcie. Wracam do niego bardzo często. Po kliknięciu będzie większe i przyjemność oglądania też będzie pewnie większa. DO takiego maja i takich widoków tęsknię zimą najbardziej.

Obrazek
Wg informacji na stronie poświęconej zabytkom powiatu ryckiego dwór był gruntownie przebudowywany dwukrotnie w XIX wieku, a powstał w wieku XVIII. Zupełnie nie rozumiem dlaczego nie odwiedziłem go w roku 2010 ponownie. Mam nadzieję że od 2009 się nie zmienił i że nadal można do niego podejść.