Plany po rekonesansie

Szybka kwerenda w sprawie śladów po społeczności żydowskiej Garwolina i Łaskarzewa dała szybkie wyniki. Za rynkiem w Łaskarzewie jadąc w stronę Garwolina powinienem mieć cmentarz żydowski odnowiony w 1986 roku. W Garwolinie, jeszcze przed szpitalem (jadąc od strony Ryk) muszę wjechać w las i powinienem też odnaleźć cmentarz. Doszedł jednak nowy element wydłużający przejazd. Stele w Łaskarzewie podobno pochodzą z cmentarza w miejscowości Sobienie-Jeziory. Najkrócej będzie chyba jak pojadę tam przez Pilawę. I chociaż życzę opiekunom tamtejszego kirkutu by udało im się zabezpieczyć wszystkie nagrobki to mam nadzieję, że uda mi się jeszcze wejść na teren cmentarza. Zobaczymy jak wyjdzie. Prognozy pogody nic dobrego nie obiecują.

Pierwszy post

Ruszam z nowym blogiem! Zaczynając zakładam, że ten blog będzie monotematyczny. Jak wyjdzie okaże się w praniu. Na razie prace z wrzucaniem zdjęć. To dla nich powstała domena trobal.pulawy.pl. Szkoda jednak ograniczać się jedynie do  hostingu. Może coś tu jeszcze kiedyś wyrośnie. Pewnie jednak nie wcześniej niż następnej zimy. Albo i wcale.

Zdjęcia w galerii być może poopisuję powoli. Przeraża mnie trochę ich ilość. Dziś w galerii jest ich jeszcze malutko. Będzie więcej. Coraz więcej.

Nie przenoszę wpisów ze starego blogu na googlach. Link do niego umieściłem w „Sznurkach”. Tu chcę poprzestać na tematach „jeździeckich”. Albo więc tag jazda na starym blogu się zmniejszy, albo całkiem zrezygnuję ze starego blogu. Przecież niedługo wiosna, potem lato i jesień. Mogę mieć mało czasu na pisanie w kilku miejscach na raz. Nie rezygnuję z pisania na forum więc trobal.blogspot.com ma szansę zostać zwinięty.