Cmentarz żydowski w Sztumie położony jest przy ul. Kochanowskiego. Cmentarz został zdewastowana przez nazistów, jednak według relacji mieszkańców po wojnie znajdowały się na nim jeszcze ślady nagrobków. Niektóre płyty nagrobne przez lata leżały na placu ZGKiM, a następnie posłużyły jako wypełnienie fundamentów w budowanych domach jednorodzinnych przy ul. Kochanowskiego.
Wszelkie naziemne ślady cmentarza uległy zatarciu. Niewykluczone, że pozostałościami po nim są stopnie zniszczonych schodów oraz tkwiąca w ziemi, pozbawiona inskrypcji płyta, będącą prawdopodobnie częścią nagrobka.
Wiosną 2007 r. miejscowi społecznicy w pobliżu siedziby Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Kochanowskiego odnaleźli fragment macewy , z inskrypcjami w języku hebrajskim i niemieckim. Podczas kolejnej wizji lokalnej przeprowadzonej w grudniu 2009 r., na położonym 300 metrów od cmentarza wysypisku gruzu znaleziono kolejny pomnik - pochodzący z grobu zmarłej w 1919 r. Therese Friedlaender - oraz pewną ilość ozdobnych fragmentów innych nagrobków. Pomniki zostały przekazane do powstającego właśnie sztumskiego muzeum.