Jak podaje "Encyclopedia of Jewish Life before and during the Holocaust", pierwsze wzmianki o pojedynczych wyznawcach judaizmu w Miastku (w języku niemieckim: Rummelsburg) pochodz± z pocz±tków XVIII wieku. W 1728 roku żyła tu jedna rodzina żydowska. Istotny rozwój osadnictwa żydowskiego musiał nast±pić w pierwszej połowie następnego stulecia, ¶wiadczy o tym wzniesienie w 1818 roku synagogi, jak również założenie w 1820 r. własnego cmentarza.
W chwili doj¶cia Hitlera do władzy, w Miastku mieszkało około sze¶ćdziesi±t osób pochodzenia żydowskiego. Nazistowskie represje zmusiły wielu miastkowskich Żydów do opuszczenia swojego rodzinnego miasta. W 1937 r. sprzedano budynek synagogi. Do 1939 roku w mie¶cie pozostało już tylko siedmiu Żydów. Niie mamy informacji o ich wojennych losach.
Cmentarz żydowski w Miastku położony jest przy ul. Koszalińskiej, tuż obok Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Nekropolia została zniszczona przez nazistów, a proces dewastacji trwał także po wyzwoleniu. Groby były rozkopywane, a na terenie cmentarza odbywały się libacje. Red. Mateusz Węsierski w artykule opublikowanym na łamach "Dziennika Bałtyckiego" tak pisze powojennych tym procederze: "W¶ród mieszkańców Miastka od lat kr±żyła pogłoska, że plac przy szkole jest cmentarzem. Gmina jednak bez przeszkód wydobywała st±d piasek do posypywania ulic. Dopiero kilka lat temu natrafiono na ludzkie szcz±tki. Zaprzestano kopania w tym miejscu. Przyjechali nawet reprezentanci gminy żydowskiej i ludzkie szcz±tki pogrzebali w drewnianej skrzyni pod skarp±. To miejsce nie zostało w ogóle oznaczone".